ביטול גיור...

שאלה

שלום ,
אני גיורת...אמא שלי נוצריה ואבא שלי יהודי עברתי גיור בתקופת הצבא(בתקופת הצבא הייתי יחסית תמימה ואנשים השפיעו עליי ואפשר להגיד שדי מילאו לי את הראש בכל מיני דברים לגבי הגיור).
אני חייבת לציין שאני התגיירתי למרות שאמא שלי לא התגיירה....כעבור כמה שנים פגשתי בחור נוצרי וכיום אנחנו עומדים להתארס. בתקופה שיצאנו ביחד התחלתי להרגיש יותר ויותר קירבה לנצרות , מה גם שגיליתי שאבא שלי עבר טבילה לפני שהתחתן עם אמא שלי ( הרי אצל הנוצרים הטבילה מסמלת את היותך נוצרי).
לפני כחצי שנה גם אני עברתי טבילה כדי להתנצר...רק יש דבר אחד המדאיג אותי וזה הגיור. אני מפחדת שבעתיד זה יגרום לי לבעיות וימנע ממני להתחתן עם ארוסי....כי שנינו רוצים להתחתן בכנסייה והכומר לא יסכים לחתן מישהי שהיא לא נוצריה. איך אני יכולה לבטל את הגיור באופן מוחלט ושזה לא ישפיע על ילדיי כי אנחנו רוצים שהם יהיה נוצרים לכל דבר.
סיבה נוספת היא : כשהתגיירתי הוספתי שם "עיברי" בת.ז ובדרכון....

אני ממש מקווה שתוכל לעזור לי כי אני מבולבלת מאוד ולא יודעת מה לעשות בנידון.

תודה מראש.

תשובה

בס"ד

שלום וברכת ד´

יהודי שהתנצר נשאר יהודי, וגר שחוזר לסורו הוא יהודי. אין אפשרות ליהודי לההפך להיות גוי, הוא יכול להיות יהודי מומר. כך שילדיך ג"כ יהיו יהודים. אמנם יתכן שיחיו בזהות כפולה ובעייתית, אבל הלכתית מבחינת היהדות יחשבו כנראה ליהודים ומבחינת הנוצרים יהיו נוצרים.
לשם אין כל משמעות, את יכולה לשנות ולא לשנות זה לא משנה את המהות של האדם.

יהודה הלוי עמיחי
מכון התורה והארץ הרב יהודה הלוי עמיחי | 2/2/2013 7:13:15 PM