סיור רבני מכון התורה והארץ במפעל חסל"ט

סיור רבני מכון התורה והארץ במפעל חסל"ט

בימים אלו מוקם מחדש מפעל חסל"ט בסמוך לעיר נתיבות, רבני מכון התורה והארץ ערכו סיור במקום בכדי לבחון את התקדמות הבנייה של המתקנים שייסיעו בגידול ירקות ללא חרקים

| כ"ד אדר ב' התשע"ו

 

 

בשבוע שעבר יצאו רבני מכון התורה והארץ, בראשות הרב יהודה עמיחי, לסיור בפארק נועם הסמוך לנתיבות, בכדי להתרשם מהתקדמות ההקמה של מפעל חסלט החדש המוקם בימים אלו.

הרבנים גם בחנו את הדרכים בהם שובצו הכלים הטכנולוגיים החדישים במתקני המפעל, לצורך אספקת ירקות עלים נקיים מחרקים.

 

 

מפעלי חסלט מהווים מוקד גם לסיורי למידה ומפגשי העשרה והרחבה של תכנית "תורה וארץ", תכנית לימוד שנוסדה על ידי מכון התורה והארץ ומיועדת לרבני קהילות וישובים, המשלבים במהלך הלימוד העיוני גם ימי עיון וסיור המרחיבים את הנושאים הנלמדים ומפגישים את המשתתפים עם סוגיות מעשיות שעולות מן השטח בחקלאות המודרנית, במאפיות, במפעלים ובבתי האריזה.

 

חברת "חסלט עלי קטיף" הוקמה לפני יותר מ25 שנה, בשנת תש"ן (1989), על ידי צוות של חוקרים תורניים ממכון התורה והארץ,מדריכים חקלאיים מכפר דרום ואגרונומים בכירים. בראשית דרכה פעלה החברה בכפר דרום בגוש קטיף, והייתה חלוצה בתחום גידול ושיווק של ירקות עלים כשרים למהדרין, ללא חרקים ותולעים. החברה פעלה במקום עד לעקירה מגוש קטיף בשנת תשס"ו.

 

כיום, הועתקו שטחי הגידול וחוות החממות אל צומת שוקת ומשתרעים על פני שטח של כ200 דונמים. מפעל האריזה של חסלט הוקם מחדש באזור התעשייה שער הנגב, הסמוך לעיר שדרות ומספק מקום עבודה לכ200 עקורים מהגוש ומקומיים מאזור הנגב והדרום.