ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

הרב יגאל קמינצקי מגיב לסדרת מאמרים מאת הרב מלמד, בנושא חרקים

הרב יגאל קמינצקי מגיב לסדרת מאמרים מאת הרב מלמד, בנושא חרקים

הרב קמינצקי כתב מאמר תגובה לסדרת מאמרים של הרב אליעזר מלמד שהתפרסמו בעיתון "בשבע", בנוגע לחרקים זעירים והחיוב בבדיקה. בתגובתו, הרב קמינצקי חולק על דרך פסיקתו של הרב מלמד, ובמאמרו הוא מפרט את הסיבות לכך.

לקריאת המאמר>>
 
 

ביקור של הרב בועז כדורי במכון

הרב בועז כדורי הוא מחבר הספר "באר בשדה" על הלכות תרומות ומעשרות, תלמיד של הראשון לציון, הרב יצחק יוסף שליט"א, ומוסר שיעורים בירושלים. החודש, לשמחתנו, הרב כדורי הגיע לבקר במכון. במהלך הביקור הרב ראה את חממות הניסוי שלנו, הכוללות בין השאר: גוג'י ברי, פפאייה, אוכמניות ואננס, וקיבל סקירה על ההיבטים האגרונומיים של העקרונות ההלכתיים להגדרת אילן מול ירק.
 

 

יום כיף לילדים בחופשת הקיץ בנושא מצוות הארץ

יום כיף לילדים בחופשת הקיץ בנושא מצוות הארץ

במהלך חופשת הקיץ, קיימנו יום כיף בנושא מצוות הארץ. הילדים למדו על ערלה וכלאיים, סיירו בשבי דרום, מצצו קנה סוכר, הכינו ושתו לימונדה, עבדו בחממת המחקר של המכון, וקינחו בשני הפתעות - נסיעה בטרקטור וביקור בחוות עיזים! היתה חוויה נהדרת. 

מכון TV

הפעילות החקלאית לקראת סוף הקיץ אורך הסרט: 2:52 ד'

כיצד מכינים את השדות לקראת הזריעה? התלווינו לחקלאי ולאגרונום בקיבוץ מגן וקיבלנו הסברים מרתקים על תהליך זיבול ודישון הקרקע.

מכון התורה והארץ לשרותך

מדריך הלכתי לסליחות

מה מקור מנהג הסליחות, ניתן לומר גם ללא מניין? האם צריך לשבת או לעמוד בזמן סליחות? זה הזמן לרענן את הידע שלכם על מנהגי והלכות הסליחות בחודש אלול.

למידע נוסף לחצו כאן>>

 

זמירון מעוצב ומהודר לחג הסוכות, במבצע חגיגי

בחג הסוכות כל משפחה בישראל צפויה לבלות שעות רבות ומהנות סביב השולחן שבסוכה, לאכול, לזמר וללמוד יחד. הזמירון החגיגי והמהודר בהוצאת המכון מיועד במיוחד לחג הסוכות ולשמיני עצרת. הוא כולל: נטילת לולב, סדר אושפיזין, קידוש, זמירות ופיוטים, ברכת המזון והבדלה, בנוסח עדות המזרח. בנוסף, הרחבות, רעיונות והלכות לחג – שיזמינו אתכם לומר דבר תורה מסביב לשולחן.

מבצע משמח לידידי מכון התורה והארץ: 4 זמירונים ב-20 ₪ כולל משלוח. מהרו להזמין!

לרכישה ומידע נוסף לחצו כאן>>

 

"למענך אלוקינו, הושע נא!"

במיוחד לידידי המכון –אנו שמחים להעניק לכם סדר הושענות מפורט, הכולל - סדר הלל, נטילת לולב והושענות בתוספת הרחבות רעיוניות וביאורי מילים, בגרסה מעוצבת ומאירת עיניים.

ניתן להזמין בעלות דמי משלוח בלבד (5 ש"ח ליחידה) באתר המכון.

להזמנה לחצו כאן>>