ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

ברכות לרה"ג יעקב אריאל שליט"א, נשיא מכון התורה והארץ, לרגל קבלת פרס ישראל

ברכות לרה"ג יעקב אריאל שליט"א, נשיא מכון התורה והארץ, לרגל קבלת פרס ישראל

הרב מקבל את פרס ישראל לשנת תש"פ בקטגוריית: ספרות תורנית 

ספריו של הרב, פסיקותיו והגותו רחבת ההיקף, עוסקים בסוגיות עמוקות הנוגעות לתקומת עם ישראל בארצו, מבררות את המפגש בין ההלכה לקדמה ונוגעות עד לפרטי הלכה והנהגות יום-יומיות שכל אדם נדרש להם. חיבוריו של הרב, בהוצאת מכון התורה והארץ, הם ספרי חובה בכל בית יהודי ובכל ספרייה תורנית
להטבות ומתנות מספרי הרב לחצו כאן>>
אתגר עצמאות: משחק לכל משפחה

אתגר עצמאות: משחק לכל משפחה

אתגר עצמאות: הישראלי השורשי. משחק מיוחד ליום חגה של מדינת ישראל, העוסק בדמויות מופת, אירועים היסטוריים, מקומות בארץ וטבע ישראלי והכל מנקודת מבט שורשית וערכית. המשחק מתאים לקהילות ולמשפחות וקיים במספר רמות קושי שונות. המשחק זמין לשימוש חופשי.

משחק מתנה לידידי המכון!

לחץ כאן לכניסה למשחק>>

מכון TV

גבולות ארץ ישראל אורך הסרט: 4:34 ד'

המעמד ההלכתי של גבולות ארץ ישראל. מהן הדעות השונות בנוגע לגבולותיה של ארץ ישראל? ומה הקשר בין גבולות הארץ לתרומות ומעשרות? מוזמנים לצפות ולגלות!

מכון התורה והארץ לשרותך

מדריכים הלכתיים לחודש אייר

דיני יום ירושלים:

אמירת הלל, מנהגי אבלות ותחנון. באדיבות פניני הלכה -הרב אליעזר מלמד. אמירת הלל: במלחמת ששת הימים זכה עם ישראל בעזרת ה' לניצחון כביר על אויביו.באותם ימים שוחררו כל המקומות הקדושים ביהודה ושומרון ובראשם ירושלים ומקום המקדש, ועימם חצי האי סיני והגולן.

להמשך קריאה לחץ כאן>>

 

דיני יום העצמאות:

אמירת הלל בברכה או ללא ברכה, הלל בלילה, שהחיינו, תספורת, ריקודים ועוד. באדיבות פניני הלכה -הרב אליעזר מלמד. חיוב אמירת הלל: מצווה לומר 'הלל' בימים מיוחדים כדי להודות ולהלל לה' על הניסים שעשה עמנו. ואם כן יוצא שעלינו לומר הלל על הנס שעשה ה' לנו ביום העצמאות, שבו ניצלנו מהצרה הגדולה ביותר, מצרת הגלות והשעבוד לזרים, שגרמה לכל הגזירות והרציחות האיומות במשך אלפיים שנה.

להמשך קריאה לחץ כאן>>

דיני מצוות ספירת העומר:

זמן הספירה, הסתפק אם ספר או שכח לספור, חיוב נשים בספירה ועוד. באדיבות פניני הלכה - הרב אליעזר מלמד. חיוב המצווה: מצווה לספור מליל קציר העומר, תשעה וארבעים יום שהם שבעה שבועות. ליל קציר העומר הוא ליל ט"ז בניסן החל במוצאי יום טוב ראשון של פסח. 

להמשך קריאה לחץ כאן>>